1 instagram   3

   

      

family.jpg

Як розлучитися (припинити шлюб) з іноземцем в Україні?

вкл. .

Припинення шлюбних відносин з іноземцем здійснюється на тих же підставах, що і розлучення між громадянами України та оформляється через РАЦС чи через суд.

Розлучатися в РАЦСі ст. 106 Сімейного кодексу України (СКУ) дозволяє подружжю, які:

  • спільно заявляють, що мають намір припинити відносини (в ст. 107 вказані підстави, коли позовну заяву про розірвання шлюбу може подавати один з подружжя, зокрема: якщо другий із подружжя а) визнаний безвісно відсутнім; б) визнаний недієздатним);
  • не виховують дітей, що не досягли 18-річного віку.

Заяву на розлучення в РАЦС можна подати двома способами:

Особисто: для цього потрібно обом з подружжя, особисто звернутися до відповідної установи, яка знаходиться за місцем реєстрації (прописки) подружжя або одного з них.

Онлайн:  на порталі https://dracs.minjust.gov.ua/. Це потребує проходження процедури первинної реєстрації на сайті. Після чого вибираєте той зразок заяви про розірвання шлюбу, який потрібно у вашій ситуації.

Примітка: Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя (абз. 2 ч. 1 ст. 106 СК України).

Іноземець переводить даний зразок на державну мову своєї країни, заповнює його відповідним чином, нотаріально засвідчує і легалізує його. Потім пересилає цю заяву дружині в Україну, яка в свою чергу переводить заяву на українську мову та нотаріально засвідчує. Після цього дружина повина подати в органи реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) заяву про розірвання шлюбу від імені чоловіка-іноземця.

Зразок заяви:

https://drive.google.com/file/d/155lTfTUt8TUdoQDOtKTY05IanelDkVNX/view

Зразок заповненої заяви:

https://drive.google.com/file/d/1WxFNW6RUjNMXMG1-jLBX-EecwC-Kmvzl/view (перша сторінка);

https://drive.google.com/file/d/1o11nKKd1Lbtms4oqFHi6ZxpTn80MPEt3/view (друга сторінка).

Розлучитися з іноземцем через суд можливо в двох випадках:

  • якщо обоє з подружжя згодні на розлучення, але у них є малолітні діти;
  • якщо розірвання шлюбу бажає тільки один з подружжя.

Розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем в Україні здійснюється з урахуванням норм Закону України «Про міжнародне приватне право». 

Так, частиною першою статті 76 Закону України «Про міжнародне приватне право» , зокрема передбачено, що суди України можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи – відповідача, а також, якщо дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території. До такої події можна віднести укладання шлюбу між громадянином України і іноземцем на території України і видання відповідного свідоцтва про шлюб.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» в разі розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем, один з яких проживає в Україні, питання підсудності визначається за загальними правилами, встановленими статтями 27-29 Цивільного процесуального кодексу України.

 

P.s. Ще одним варіантом є розірвання шлюбу на території країни проживання, навіть якщо жоден з подружжя не є громадянином цієї держави. Рішення про розірвання шлюбу буде прийматися відповідно до законів та звичаїв країни перебування подружжя.

 

Теги: розлучення з іноземцем, розірвання шлюбу, припинення шлюбних відносин, рацс, розлучення, документи, заява про розірвання шлюбу, Адвокат Морозов

Налоговые споры, податкові спори, налоговый адвокат, таможенные, фіскальні органи,  ДФС, ППР, ТТН, податкові – повідомлення рішення, фиктивная сделка, БЕЗТОВАРНОСТЬ ОПЕРАЦИИ, безтоварність господарської операції, практика єспл, європейський суд, СКАСУВАННЯ НАКАЗУ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПОДАТКОВОЇ ПЕРЕВІРКИ, податкова перевірки, заперечення на акт перевірки, недопуск перевіряючих, фіктивний контрагентвідмова в реєстрації, ПН, податкова накладна, ПДВ,  НДС, обжалование налоговых уведомлений - решений, Акт налоговой проверки, ипотека, іпотека, застава, поручительство, кредит, депозит, банк, споживач, права потребителя, Закон, кодекс, постанова, пленум, проценты, пеня, штраф, доллар, гривна, Фонд гарантирования вкладов физических лиц, ФГВФО, кредитор, акцепт,  вклад,  требования, сделка, хозяйственные споры, банкротство, ликвидация, недійсний правочин, визнання недійсним, купля – продажа, право власності, собственность, судебная практика, позовна давність, обшук, обыск, слідчий суддя, прокурор, протокол, иск,  апелляционная жалоба, суд, судебный сбор, юрист, судебная защита, Адвокаты Киева, юрист Киев, Адвокат Морозов Евгений Александрович, боржник,  валютний курс, взыскание, виконавче провадження, виконавчий збір, Европейский суд, експертна оцінка ринкової вартості нерухомого майна, забезпечення позову, заборгованість, заборона, ззадолженность, займ,  исковая давность,  исполнительное производство,  кредит, кредитор, купівля-продаж,  ликвидация,  мораторій, НБУ, нерухоме майно, неустойка, нікчемний, нововиявлені обставини, ообеспечение иска, обжалование, податкова вимога, податкове повідомлення – рішення, податкові органи, подсудность, позов, Позовна давність,  поручитель, постанова, поступка, ППР, Правочин, проценты, процессуальный срок, публичные торги, развод, раздел имущества,  рассписка, реєстраційний номер облікової картки, реконструкція предмету іпотеки, решение суда, сделка неуполномоченным лицом, скарга, скасування постанови, следователь,  слідчий, спільна сумісна власність подружжя, спор, срок, страхування, строк, стягнення, стягувач, суд, суддя, судебная практика, таможня, торги, транспортний засіб, транспортный налог, ТТН,  уступка право вимоги,  ухвала суду, ущерб,  факторинг, ФГВФО, фиктивное предпринимательство, фіскальні органи,  цінні папери, частки спадщини, шлюбний договір, штраф, юридическая консультация, юрисдикція, юрист, юстиция